Kártya, kalandozás, történetmesélés, memóriafejlesztés - a nyár vitathatatlanul a legjobb időszak a közös családi...
Hogy ne legyen nehéz az iskolatáska...
Iskolakezdési tippek, trükkök, praktikák
Az iskolakezdés sok szempontból kihívást jelentő időszak kicsiknek, nagyoknak egyaránt. A szülők párás szemmel, nem kis (és jogos) büszkeséggel kísérik a gyerekeket az új közegbe. Az óvodáskor vége egy új kezdet is egyben, ahol igazán össze kell állnia a családi csapatnak.
Az iskolakezdés, mint új helyzet
De mit is jelenthet az iskolakezdés a kicsiknek? Elsősorban megváltozott élethelyzetet. A szabályrendszer megváltozik, az időbeosztás feszesebb lesz, a megszokott óvodai környezetet az iskolapad váltja fel. Ezek olyan óriási változások, amikor kiemelt fontosságú a családban a tiszta és világos kommunikáció. Beszélgessünk sokat a gyerekekkel, válaszoljunk kérdéseikre őszintén. Meséljünk nekik a jó dolgokról, de a várható nehézségekről is őszintén.
A mágikus kérdések
A „mi történt az iskolában?” kérdésre a kisebb gyerekek még szívesebben válaszolnak, de akinek kamasz gyerekei vannak, az pontosan ismeri az erre adott kitérő vagy hümmögő feleletet.:) Tegyünk tehát fel pozitív, de konkrét kérdést, például: „Mi a legjobb dolog, ami ma történt veled?”, „Melyik a legklasszabb hely a suliban?”. Természetesen nekünk is pontosan kell tudni, hogy kötelességtudatból tesszük-e fel a kérdést vagy valóban érdekel a válasz. A gyerekek érzik, hogy valódi-e a kíváncsiságunk.
Játék, játék...és még egy kis játék
Az iskola utáni közös családi pillanatok pótolhatatlanok. A kicsik az iskolakezdéssel egyre inkább elkezdik a saját világukat kiépíteni és a szülők úgy érezhetik, a csemeték egyre inkább eltávolodnak tőlük. Amíg csak tudunk, szakítsunk hát időt a közös játékra!
Egy élvezetes fejlesztőjáték nemcsak a közös családi szórakozást biztosítja, de az iskolás évekre is játékos formában készíti fel a gyerekeket. A 6 év körüli korosztály ugyanis még játékos és nehezen köthető le hosszabb ideig a figyelme. Egy jól kiválasztott társasjáték pedig a szabálykövetésben és a finommotorika fejlesztésében is segít. Ráadásul a megváltozott élethelyzet miatt keletkezett feszültséget a felhőtlen közös szórakozás kiválóan oldja.
Mi erre az időszakra Megvagy! című társasjátékunkat ajánljuk, hiszen kifejezetten iskoláskorú gyerekek számára fejlesztettük ki. A játéktábla szinte végtelen lehetőséget rejt, hiszen a játékosok többszáz variációban rakhatják ki a háromszögletű elemekből. A játék a megfigyelőképesség, figyelem, koncentráció, kombinációs készség, memória, vizuális tájékozódó képesség fejlesztésében segít.
A játék menete egyszerű, de épp ezért szórakoztató. 3 speciális dobókocka segítségével kell a játékkártyákon megjelenő embereket beazonosítani. Jó taktikával, kellő figyelemmel bárki nyerhet és mindeközben igazán kikapcsolódhat a család egy fárasztó iskolai nap után.:)